Infografika przedstawia sytuację bezrobotnych w szczególnej sytuacji na lubuskim rynku pracy, według stanu na koniec czerwca 2025 roku.
Bezrobotni w szczególnej sytuacji na rynku pracy w województwie lubuskim – infografika - czerwiec 2025
Infografika przedstawia sytuację bezrobotnych w szczególnej sytuacji na lubuskim rynku pracy, według stanu na koniec czerwca 2025 roku.
Wracasz na rynek pracy? Zrób to świadomie i skutecznie!
Wojewódzki Urząd Pracy w Zielonej Górze zaprasza na bezpłatne szkolenie pn. „Na nowo zawodowo. Co trzeba wiedzieć wracając na rynek pracy?”
Podczas szkolenia dowiesz się:
Szkolenie dedykowane osobom powracającym na rynek pracy po przerwie – niezależnie od przyczyny czy wieku.
Pomożemy Ci przygotować się do nowego zawodowego startu.
Miejsce: Centrum Poradnictwa Zawodowego, Wojewódzki Urząd Pracy przy ul. Wyspiańskiego 15 w Zielonej Górze
Data i godziny: 3 lipca 2025 r., godz. 10:00 – 13:00
Udział bezpłatny!
Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń!
Zgłoszenia: tel.: (68) 456 77 01, e-mail: a.ranecka@wup.zgora.pl
Zainwestuj w siebie i wróć na rynek pracy z nową energią!
Sytuacja na lubuskim rynku pracy - infografika - maj 2025
Ocena sytuacji na lubuskim rynku pracy i realizacji zadań w zakresie polityki rynku pracy w 2024 roku
Ocena sytuacji na lubuskim rynku pracy i realizacji zadań w zakresie polityki rynku pracy w 2023 roku
Zadbaj o swoją zawodową wizytówkę!
Szukasz pracy lub planujesz zmiany zawodowe?
Zastanawiasz się, jak napisać CV i list motywacyjny, które naprawdę robią wrażenie?
Weź udział w bezpłatnym szkoleniu pt. Zadbaj o swoją zawodową wizytówkę!
Dowiesz się:
Zapisy:
Zmiany dotyczące wpisu do rejestru agencji zatrudnienia
1 czerwca 2025 r. wejdzie w życie nowa ustawa o rynku pracy i służbach zatrudnienia. Ustawa zmienia zakres usług świadczonych przez agencje zatrudnienia i zasady wpisu do rejestru agencji zatrudnienia.
Poniżej szczegółowe informacje.
Agencja zatrudnienia świadczy usługi w zakresie:
Jak uzyskać wpis?
W celu uzyskania wpisu do rejestru agencji zatrudnienia, należy złożyć wniosek wraz z wymaganymi dokumentami (oświadczeniami i zaświadczeniami) i dowodem wniesienia opłaty za wpis do rejestru agencji zatrudnienia lub jego cyfrowym odwzorowaniem wraz z danymi umożliwiającymi identyfikację podmiotu obowiązanego do wniesienia tej opłaty.
WAŻNE!
Wniosek o wpis do rejestru agencji zatrudnienia składany będzie wyłącznie w postaci elektronicznej za pośrednictwem systemu Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia (KRAZ) dostępnego na stronie internetowej: https://stor.praca.gov.pl/portal/kraz
Do ww. wniosku podmiot zamierzający prowadzić agencję zatrudnienia dołącza:
Opłaty
Wpis do rejestru podlegać będzie opłacie w wysokości 1000 zł.
Opłata za wpis do rejestru agencji zatrudnienia wnoszona będzie na ten sam rachunek bankowy, jak było do tej pory, tj. na rachunek:
Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Zielonej Górze, ul. Wyspiańskiego 15, 65-036 Zielona Góra,
nr 70 1090 1535 0000 0000 5300 3934
z dopiskiem „Opłata za wydanie certyfikatu o dokonaniu wpisu do rejestru agencji zatrudnienia".
Uregulowania dotyczące prowadzenia rejestru agencji zatrudnienia zawarte są w szczególności w Dziale IX, Rozdziale 1 ustawy z dnia 20 marca 2025 r. o rynku pracy i służbach zatrudnienia (Dz. U. z 2025 r. poz. 620).
Treść tej ustawy dostępna jest na stronie internetowej: https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20250000620/O/D20250620.pdf
Sytuacja na lubuskim rynku pracy - infografika - kwiecień 2025
Ważna informacja dla instytucji szkoleniowych
Wojewódzki Urząd Pracy w Zielonej Górze informuje, że w dniu 20 marca 2025 r. Sejm uchwalił ustawę o rynku pracy i służbach zatrudnienia, (Dz. U. 2025, poz. 620), która wprowadza istotne zmiany dla instytucji prowadzących działalność szkoleniową.
Zgodnie z art. 106 tej ustawy, szkolenia dla bezrobotnych i poszukujących pracy, finansowane ze środków Funduszu Pracy, realizują podmioty wpisane do rejestru, o którym mowa w art. 6 ust. 1 pkt 8 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, w zakresie świadczenia usług szkoleniowych, czyli do Bazy Usług Rozwojowych (BUR). Ponadto, szkolenia finansowane ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego na podstawie art. 128 ust. 2 będą również realizować jedynie podmioty wpisane do BUR.
Powyższe przepisy wchodzą w życie od 1 stycznia 2026 r.
Do końca 2025 r. będzie jeszcze funkcjonał prowadzony przez Wojewódzki Urząd Pracy Rejestr Instytucji Szkoleniowych (RIS).
Czas, który pozostał do wejścia w życie ww. przepisów, stanowi tzw. okres przejściowy na wpisanie się do BUR podmiotów chcących realizować dalej usługi szkoleniowe na zlecenie urzędów pracy, a wcześniej podjęcie działań mających na celu spełnienie przez firmy odpowiednich warunków do uzyskania wpisu do BUR, między innymi uzyskania określonych certyfikatów lub dokumentów potwierdzającego akredytację.
Należy jednocześnie zaznaczyć, że od 1 stycznia 2026 roku w BUR będą mogły znaleźć się wyłącznie podmioty, które spełniają wymogi określone w rozporządzeniu Ministra Funduszy i Polityki Regionalnej z dnia 28 lipca 2023 r. w sprawie rejestru podmiotów świadczących usługi rozwojowe.
Należy zwrócić uwagę, że instytucje obecnie wpisane do RIS nie zostaną automatycznie przepisane do BUR.
Wszystkie potrzebne informacje na temat możliwości uzyskania wpisu do BUR znajdują się na stronie internetowej https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/ w zakładce strefa dla dostawców usług. We wskazanym miejscu można znaleźć także bazę pytań i odpowiedzi, jak również numery kontaktowe na infolinię PARP czy telefoniczny dyżur eksperta BUR.
Opublikowany został wykaz zawodów
Zarząd Województwa Lubuskiego Uchwałą Nr 56/1272/25 z dnia 22 kwietnia 2025 roku określił wykaz zawodów, w których za przygotowanie zawodowe młodocianych pracowników zatrudnionych na podstawie umowy o pracę, może być dokonywana refundacja kosztów wynagrodzeń i składek na ubezpieczenia społeczne poniesionych przez pracodawcę.
Powyższa uchwała została opublikowana 28 kwietnia 2025 roku w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubuskiego pod pozycją 1095 i jest dostępna na stronie internetowej Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego: Dziennik Urzędowy - Uchwała ZWL.
Szczegółowych informacji dotyczących refundacji wynagrodzeń i składek na ubezpieczenia społeczne młodocianych pracowników udziela Lubuska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy.
Sytuacja na lubuskim rynku pracy - infografika - marzec 2025
Drugie posiedzenie Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy w 2025 roku
10 kwietnia 2025 roku, w siedzibie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Zielonej Górze (WUP), obradowała Wojewódzka Rada Rynku Pracy Województwa Lubuskiego (WRRP). W posiedzeniu uczestniczyli: Andrzej Ziarek – Dyrektor Departamentu Infrastruktury Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze, Anna Urbaniak – p.o. Dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Zielonej Górze i Łukasz Hudziak – Wicedyrektor ds. Rynku Pracy i Doradztwa Zawodowego WUP. Ponadto obecni byli: przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp. (Delegatury w Zielonej Górze); przedstawicielki organów prowadzących szkoły oraz dyrektor szkoły.
Na początku posiedzenia Rada dokonała wyboru kolejnego wiceprzewodniczącego, którym został prof. dr hab. Zdzisław Wołk.
W trakcie posiedzenia WRRP zaopiniowała 12 kierunków kształcenia zawodowego (dla 3 szkół) oraz możliwość uruchomienia kształcenia na kwalifikacyjnych kursach zawodowych w zakresie kwalifikacji w 2 zawodach. Opinie dotyczyły takich kierunków jak: technik informatyk, technik programista oraz technik usług fryzjerskich dla Technikum „Cosinus” w Zielonej Górze; kucharz, fryzjer, sprzedawca, blacharz, mechanik pojazdów samochodowych, elektryk oraz cukiernik dla Branżowej Szkoły I Stopnia „Cosinus” w Zielonej Górze; technik archiwista oraz technik ochrony fizycznej i mienia dla Centrum Kształcenia Ustawicznego w Zielonej Górze (CKU). Jeśli chodzi o kwalifikacyjne kursy zawodowe to będą one prowadzone przez CKU w ramach kwalifikacji w zawodzie: technik górnictwa otworowego oraz technik turystyki na obszarach wiejskich.
Ponadto Rada zaopiniowała: informację „Ocena sytuacji na lubuskim rynku pracy i realizacji zadań w zakresie polityki rynku pracy w ramach Lubuskiego Planu Działań na Rzecz Zatrudnienia w 2024 roku”; coroczne sprawozdanie z realizacji planu pracy za rok 2024 Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Zielonej Górze; oraz wykaz zawodów, w których za przygotowanie zawodowe młodocianych pracowników zatrudnionych na podstawie umowy o pracę, może być dokonywana refundacja kosztów wynagrodzeń i składek na ubezpieczenia społeczne poniesionych przez pracodawcę.
W trakcie posiedzenia poruszono kwestię ograniczenia środków Funduszu Pracy na dodatki do wynagrodzeń pracowników powiatowych urzędów pracy w województwie lubuskim (do poziomu 15% przyznanego limitu na środki fakultatywne). Wojewódzka Rada Rynku Pracy Województwa Lubuskiego postanowiła w formie stanowiska wyrazić swoje zaniepokojenie taką sytuacją oraz przekazać do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wniosek o ponowne rozważenie ustalonych kwot.
W trakcie spotkania dyskutowano i zadawano pytania dotyczące przedstawianych tematów.
Na tym zakończono posiedzenie WRRP. Następne zaplanowano na 18 września 2025 roku.
Zawarcie umowy partnerskiej w ramach projektu: Akcja- Migracja. Lubuskie Centrum Integracji Cudzoziemców
W dniu dzisiejszym zawarliśmy pierwszą umowę partnerską w ramach projektu: Akcja- Migracja. Lubuskie Centrum Integracji Cudzoziemców.
Projekt realizowany będzie ze środków Funduszu Azylu Migracji i Integracji 2021-2027 w okresie od 1.04.2025-30.06.2029 r. przez Wojewódzki Urząd Pracy w Zielonej Górze, który jest Liderem projektu.
Partnerami projektu są: Lubuski Urząd Wojewódzki oraz Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.
W ramach projektu planujemy uruchomienie Centrum Integracji Cudzoziemców w Gorzowie Wlkp. Będzie to jedna z 49 takich placówek w Polsce i druga w woj. lubuskim.
W ofercie Centrum znajdziemy:
Projekt obejmuje wsparciem cudzoziemców, legalnie przebywających na terenie województwa lubuskiego.
Zakładana wartość projektu wynosi 17 907 777,78 zł (w tym dofinansowanie ze środków FAMI stanowi 90 % całej kwoty projektu tj. 16 117 000,00 zł).
Informujemy, że wyłączna odpowiedzialność za treść niniejszego artykułu spoczywa na autorze. Komisja Europejska oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji nie ponoszą odpowiedzialności za treść publikowanych informacji.
Sytuacja na lubuskim rynku pracy - infografika - luty 2025
Najem pomieszczeń na potrzeby Centrum Integracji Cudzoziemców w Gorzowie Wielkopolskim
Sytuacja na lubuskim rynku pracy - infografika - styczeń 2025
Pierwsze posiedzenie Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy w 2025 roku
6 lutego 2025 roku, w siedzibie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Zielonej Górze (WUP), odbyło się spotkanie Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy województwa lubuskiego (WRRP). W posiedzeniu uczestniczyli Jacek Urbański – Członek Zarządu Województwa Lubuskiego, Ewa Sokołowska – Zastępca Dyrektora Departamentu Infrastruktury Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze oraz Łukasz Hudziak – wicedyrektor ds. Rynku Pracy i Doradztwa Zawodowego WUP. Ponadto obecni byli przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp. Delegatury w Zielonej Górze; przedstawiciele organów prowadzących szkoły; dyrektorzy lub przedstawiciele szkół oraz Powiatowych Rad Rynku Pracy.
Na wstępie Członkowie Rady pożegnali Bożenę Manię członkinię WRRP, która reprezentowała przez wiele lat Zarząd Okręgu Lubuskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego w Zielonej Górze.
Pierwsze w tym roku posiedzenie otworzył Jarosław Nieradka – Przewodniczący Rady, następnie przywitał jego uczestników i odczytał porządek obrad. W dalszej kolejności głos zabrał J. Urbański, który nawiązał do aktualnej sytuacji na rynku pracy i zadań służb zatrudnienia. Jednocześnie wyraził nadzieję na owocną współpracę Rady z Zarządem i gotowość do realizacji zadań oraz rozwiązywania ewentualnych problemów, czy wyzwań, które będą się pojawiać.
W pierwszej części spotkania Rada zaopiniowała 16 kierunków kształcenia (dla 6 szkół) w 9 zawodach. Opinie dotyczyły następujących zawodów: technik farmaceutyczny, technik masażysta, terapeuta zajęciowy oraz opiekun medyczny dla Centrum Edukacji Policealnej w Słubicach; technik przemysłu mody, fryzjer, technik usług fryzjerskich oraz krawiec dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. M. Dąbrowskiej w Nowej Soli; terapeuta zajęciowy i opiekun medyczny dla Centrum Szkół Policealnych w Ciborzu; technik logistyk dla Zespołu Szkół w Drezdenku; technik farmaceutyczny, technik masażysta, terapeuta zajęciowy oraz opiekun medyczny dla Centrum Edukacji Policealnej w Sulęcinie; technik logistyk dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Jana Pawła II w Nowej Soli. Przygotowane materiały na temat kierunków kształcenia przedstawił Edwin Gierasimczyk – naczelnik Wydziału Rynku Pracy WUP. Powstały one w oparciu o informacje i dane statystyczne w ujęciu powiatowym i wojewódzkim. Przedstawiciele szkół odnosili się do przedstawionych materiałów, udzielali wyjaśnień i odpowiadali na pytania członków WRRP.
Następnie przedstawione zostały informacje nt. wykorzystania środków Funduszu Pracy na realizację programów promocji zatrudnienia w województwie lubuskim w roku 2024. Agata Kurpisz – zastępca naczelnika Wydziału Rynku Pracy WUP przekazała, iż Powiatowe Urzędy Pracy udzieliły wsparcia 12.393 osobom w ramach aktywnych form, a wydatkowały na to 86,7 mln zł. (aktywizacją objęto: 3.138 osób do 30 roku życia, przy nakładach 32,3 mln zł; 1.218 długotrwale bezrobotnych, przy nakładach 8,6 mln zł; 1.019 osób powyżej 50 roku życia, przy nakładach 9,0 mln zł). Ze wsparcia w ramach KFS skorzystało 3.037 pracodawców i pracowników, a nakłady na ten cel wyniosły blisko 6,4 mln zł.
Kolejną informacją było przeznaczenie i wykorzystanie środków Funduszu Pracy będących w dyspozycji samorządu województwa na finansowanie innych fakultatywnych zadań za 2024 roku. Marcin Morkowski – główny księgowy WUP omówił wydatkowanie ww. środków, które wiązały się m.in. z: realizacją informacji i poradnictwa zawodowego (prowadzonego przez Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej), rozwojem systemu informatycznego, szkoleniami kadr służb zatrudnienia, kosztami Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy, czy organizacją spotkań partnerstw lokalnych.
Ostatni punkt spotkania dotyczył projektu własnego realizowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Zielonej Górze pt. „Umiejętności tworzą możliwości” wdrażanego w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, inwestycji A3.1.1 „Wsparcie rozwoju nowoczesnego kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego oraz uczenia się przez całe życie” w partnerstwie z Uniwersytetem Zielonogórskim oraz Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze. Elżbieta Ślemp – koordynator projektu, Zespół ds. Kształcenia Ustawicznego WUP przypomniała, iż projekt realizowany będzie do 30.06.2026 r., a jego głównym celem jest zbudowanie systemu koordynacji i monitorowania działań w województwie lubuskim zorientowanych na wsparcie uczenia się przez całe życie, w tym kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego oraz uczenia się osób dorosłych. E. Ślemp przedstawiła szczegółowe działania jakie zaplanowano w tym roku w obszarze promocji kształcenia zawodowego oraz idei uczenia się przez całe życie, wspierania działalności edukacyjnej na potrzeby przygotowania kadr dla gospodarki regionu, koordynacji działań w zakresie doradztwa zawodowego (m.in. spotkanie eksperckie, posiedzenia Wojewódzkiego Zespołu Koordynacji, wizyta studyjna, Lubuskie Air Drone Expo 2025, Festiwal Umiejętności 2025, Fora LifeLongLearning, konferencje, warsztaty, szkolenia, rozwój współpracy doradców zawodowych z pracodawcami, upowszechnianie skutecznych rozwiązań rozwoju doradztwa zawodowego oraz zawodów za pomocą wirtualnej rzeczywistości z wykorzystaniem gogli VR).
W trakcie spotkania dyskutowano i zadawano pytania dotyczące przedstawianych tematów.
Na tym zakończono posiedzenie WRRP, następne zaplanowano na 10 kwietnia 2025 roku.
Zarząd Województwa Lubuskiego zatwierdził Lubuski Plan Działań na Rzecz Zatrudnienia na rok 2025
Zarząd Województwa Lubuskiego na swoim posiedzeniu 4 lutego 2025 roku przyjął Lubuski Plan Działań na Rzecz Zatrudnienia na rok 2025 (LPD/Z 2025).
Plan na 2025 rok przygotował Zespół (specjalnie do tego powołany przez Zarząd Województwa Lubuskiego), w skład którego weszli eksperci z rynku pracy, specjaliści od edukacji i szeroko rozumianego rozwoju przedsiębiorczości. W oparciu o przyjęte założenia do konstrukcji LPD/Z 2025 w pierwszej kolejności przygotowano wstępny projekt Lubuskiego Planu Działań na Rzecz Zatrudnienia na rok 2025, pozyskano pozytywną opinię o spójności Planu ze Strategią Rozwoju Województwa Lubuskiego 2030. Następnie Zespół rekomendował LPD/Z 2025 do konsultacji społecznych, które zakończyły się pozytywnym zaopiniowaniem przez powiaty wchodzące w skład województwa, Wojewódzką Radę Dialogu Społecznego i Wojewódzką Radę Rynku Pracy.
LPD/Z zawiera, uporządkowane priorytety i cele poszczególne zadania zaplanowane w danym roku, podejmowanych i realizowane przez różne jednostki z regionu (zazwyczaj niezależne od siebie). W celu osiągnięcia pożądanych efektów i wyeliminowanie dublowania zadań realizacja Planu zakłada jasny podział ról, współdziałanie i partnerstwo oraz koordynację działań. Zakłada się, iż łącznie z różnego rodzaju przedsięwzięć skorzysta ponad 49,3 tys. osób, przy planowanych nakładach na poziomie ponad 334,6 mln zł.
Przygotowanie Planu przypadło w okresie, gdy ogólny wskaźnik koniunktury gospodarczej utrzymuje się nadal na ujemnym poziomie, a przedsiębiorcy w dalszym ciągu zwracają uwagę na niepewną sytuację gospodarczą. Dlatego też, zadania zaprojektowano w taki sposób, aby moc elastycznie reagować na pojawiające się zagrożenia i wyzwania. Zaplanowano kontynuację wsparcia rozwoju lubuskich firm wraz z doskonaleniem ich kadr. Nadal istotnym celem jest inteligentna, zielona gospodarka oraz doskonalenie kwalifikacji zawodowych (zarówno w formule formalnej, pozaformalnej, jak i nieformalnej). Dalej utrzymywana będzie koncepcja zrównoważonego rozwoju naszego regionu. W tym celu podejmowane będą działania na rzecz włączenia społecznego i zawodowego (zarówno osób, jak i grup posiadających największe trudności na rynku pracy). Wspierana będzie integracja społeczno-zawodowa cudzoziemców i podejmowane będą różnego rodzaju inicjatywy na rzecz ich integracji. Wzmacniane będzie tworzenie i rozwijanie szeroko rozumianej ekonomii społecznej.
„Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych z powiatu zielonogórskiego (II)”
Powiatowy Urząd Pracy w Zielonej Górze realizuje projekt „Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych z powiatu zielonogórskiego (II)” współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Priorytetu 6 Fundusze Europejskie na wsparcie obywateli – rynek pracy, Działania 6.1 Aktywizacja osób pozostających bez pracy zarejestrowanych w powiatowych urzędach pracy Programu Fundusze Europejskie dla Lubuskiego 2021-2027.
Okres realizacji projektu: od 01.01.2025 r. do 31.03.2027 r.
Głównym celem projektu jest aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych, zarejestrowanych
w Powiatowym Urzędzie Pracy w Zielonej Górze (oraz Filiach Urzędu) jako bezrobotne, wyłącznie z poniższej grupy docelowej:
Rezultatem projektu będzie doprowadzenie do zatrudnienia określonej liczby uczestników. Część z nich uzyska kwalifikacje lub kompetencje niezbędne na rynku pracy. Rezultaty projektu będą mierzone do 4 tygodni od dnia ukończenia projektu przez daną osobę bezrobotną.
Całkowita wartość projektu w latach 2025-2027 wynosi: 8 451 299,46 zł, w tym dofinansowanie
z Funduszy Europejskich wynosi: 7 183 604,54 zł
W ramach projektu realizowane będą następujące zadania:
Nabór wniosków na poszczególne formy aktywizacji będzie trwał do wyczerpania zaplanowanych środków finansowanych. Wnioski do pobrania dostępne są na stronie internetowej Urzędu,
w zakładce dokumenty do pobrania
Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Zielonej Górze: staże (pokój 313 tel. 684565646), szkolenia i bony szkoleniowe (pokój 305 tel. 684565658), bony na zasiedlenie (pokój 309 tel. 684565649), jednorazowe środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej i refundacja pracodawcy kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy (pokój 304 tel.684565673)
#FunduszeEuropejskie
Sytuacja na lubuskim rynku pracy - infografika - grudzień 2024
Biuletyn informacyjny WUP za II półrocze 2024 r.
Projekt LPD/Z 2025 przygotowany do konsultacji społecznych
Kontynuacja działalności szkoleniowej 2025
Prognoza zapotrzebowania na zawody w 2025
Sytuacja na lubuskim rynku pracy - infografika - listopad 2024